Perseverance намалював на поверхні Марса «посмішку»

Зазвичай дослідження Марса — це серйозна та копітка робота, яка вимагає зосередженості команди. Але іноді серед складних наукових завдань є місце для творчості чи просто розваг. Марсохід NASA Perseverance під час збору реголіту випадково створив «художній шедевр». Результатом збору зразків виявились два отвори на поверхні та сліди від протекторів широких коліс ровера, які разом утворили «посмішку».

Одна з навігаційних камер Perseverance зафіксувала цей кумедний вид двох отворів для збору зразків і сліду від потертостей колеса, які разом виглядають як посмішка
Одна з навігаційних камер Perseverance зафіксувала цей кумедний вид двох отворів для збору зразків і сліду від колеса, які разом нагадують посмішку. Фото: NASA

Утворене «обличчя» на поверхні Марса деякі науковці жартома інтерпретували по-своєму. Наприклад, Інженер Rover Даніель Зайас побачив у ньому прибульця з Вулиці Сезам.

Гіббонс також помітив схожість з обличчям, поділившись іншим знімком марсохода з великим планом «очей» у Twitter.

Ця «посмішка» стала результатом важливої операції на поверхні Червоної планети. Більшість зразків Perseverance до цього моменту були вибурені з твердої породи (скель та каміння), тому реголіт є особливим. Вчені хотіли ближче вивчити зібраний матеріал у лабораторії. «Якщо ми матимемо постійну присутність на Марсі, нам потрібно знати, як пил і реголіт будуть взаємодіяти з нашими космічними кораблями та середовищем проживання», — сказала членкиня команди Perseverance Ерін Гіббонс.

«Обличчя» також є чудовим прикладом парейдолії, людської схильності бачити знайомі предмети у випадкових формах. Це постійно трапляється на Марсі. Наприклад, нещодавні качиний камінь та кіт у формі хлібця. Але, на жаль, вчені поки не знайшли доказів того, що на цій планеті є справжнє життя, чи, може, було колись. Дізнатися правду ми зможемо, коли зібрані Perseverance зразки будуть доставлені на Землю місією Mars Sample Return у 2030-х роках.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance на Марсі випадково створив інсталяцію у стилі «дзен-арт».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine