Perseverance «відкусив» шматок Марса новим приладом

Зазвичай для збору зразків на Марсі ровер NASA Perseverance приділяє увагу камінню та скелям. Але ніколи раніше він не зосереджувався на найрозповсюдженішому матеріалі на планеті — піску, або реголіту. Це ключова частина марсіанського ландшафту. Тепер жменька реголіту була додана до системи зразків марсохода Perseverance. 

Perseverance
У марсохода Perseverance є спеціальна насадка для збирання сипучих зразків марсіанського реголіту. Ровер уперше випробував її для успішного збору першого зразка піску. Фото: NASA

Про перший успішний збір реголіту цього тижня повідомила NASA на своїй сторінці у Twitter. Доти ровер зосереджувався на бурінні зразків гірських порід, але увесь цей час свердло мало незадіяні отвори з порожниною всередині — вони використовуються саме для збору реголіту.

Насадка має невеликі отвори збоку, куди потрапляє піщаний матеріал, щоб його можна було помістити в капсулу для безпечного зберігання.

Суміш мінералів

Реголіт — це роздроблені шматочки каміння та пилу, які можуть переміщатися на великі відстані, коли потужні марсіанські вітри їх роздувають поверхнею планети.

«Реголіт важливий для того, щоб забезпечити розуміння глобального та локального марсіанського ландшафту», — написала членкиня команди Perseverance Деніз Бакнер в оновленні минулого місяця. Вона описала зібраний матеріал як суміш марсіанських мінералів.

Важливе доповнення колекції

Perseverance наразі досліджує давню дельту річки в кратері Єзеро, яка має захопливу історію води на Марсі. Марсохід збирає зразки породи, ґрунту та атмосфери з важливою метою: відправити їх на Землю у майбутньому. NASA вже розробляє амбітну та складну місію Mars Sample Return, щоб відправитися за колекцією, ретельно зібраною ровером. Доданий реголіт стане чудовим доповненням до неї.

Місцевий пісок має важливе значення для майбутньої колонізації Марса. Адже астронавтам на Червоній планеті доведеться працювати з реголітом, як із будівельним матеріалом або для вирощування рослин. Чим більше ми вивчимо його, тим краще будемо підготовлені до майбутніх досліджень.

Раніше ми повідомляли, що зразки марсохода Perseverance містять загадкові об’єкти.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine