Perseverance досліджує піщаний перевал у пошуках доказів стародавнього життя

Поки NASA планує майбутню місію Mars Sample Return з повернення марсіанських зразків на Землю, ровер Perseverance продовжує досліджувати кратер Єзеро, збираючи цінні матеріали. Нещодавно зонд прибув до нового району кратера під назвою Перевал Йорі (Yori Pass). У цій місцевості відкривається чудова можливість для пошуку доказів стародавнього життя.

Знімок Перевалу ЙорІ
Знімок Перевалу Йорі, зроблений камерою Hazcam на борту марсохода Perseverance. Фото: NASA

Перевал Йорі розташований у стародавній дельті річки, яка могла бути гостинною для мікроорганізмів мільйони років тому. Ця конкретна територія багата на пісковик — тип осадової породи, утвореної з частинок, що переносяться водою, які осідають і з часом ущільнюються у камінь. Скелі в цьому районі схожі на камені з місцевості, яку марсохід раніше досліджував цього літа. На думку експертів, ця територія є чудовим місцем для пошуку доказів стародавнього життя.

«Що особливо цікаво у Перевалі Йорі, так це те, що він схожий на рівнину Hogwallow, де ми знайшли дрібнозернисті осадові породи. Це означає, що кам’яне ложе розташоване на тій самій висоті, що й Hogwallow», — сказав Стек Морган, співробітник проєкту Perseverance у Лабораторії реактивного руху NASA.

Дрібнозернисті осадові породи важливі для пошуку життя, оскільки вони часто містять глинисті мінерали, які утворюються у воді та добре зберігають органічні молекули. Якщо життя на Марсі розвивалося поблизу води, то такі глинисті мінерали повинні містити докази його існування у минулому.

Попри те, що марсохід Perseverance має на борту складний набір інструментів, для повного аналізу таких зразків нам потрібно повернути їх до лабораторії на Землі — це і є мета місії Mars Sample Return.

Раніше ми повідомляли про те, що Perseverance почав викидати зібрані зразки на Марсі.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine