Пентагон виділив 33,7 млн доларів на космічний ядерний двигун

Lockheed Martin розпочала розробку ядерної рушійної системи для космічного корабля нового покоління. Згідно з заявою компанії, Дослідницька лабораторія ВПС США (AFRL) просить її розробити технології виробництва електроенергії та рушійних установок для космічних кораблів. На це Пентагон виділив 33,7 млн доларів для фінансування стадії попереднього розгляду проекту в межах програми Joint Emerging Technology Supplying On-Orbit Nuclear (JETSON).

Художнє зображення системи космічного ядерного реактора
Так може виглядати космічний корабель із ядерним реактором великої потужності, призначеним для виробництва електроенергії. Ілюстрація: LANL

Такі системи зможуть генерувати значно більше електроенергії, ніж космічні апарати з сонячними батареями. Нова рушійна система може також використовуватися для вивчення глибокого космосу, де фотогальванічні панелі перестають бути ефективним джерелом енергії, чи затінених ділянок біля космічних об’єктів, куди не потрапляють сонячні промені.

«Розвиток реакторів ділення для космічних апаратів є ключем до впровадження технологій, які можуть радикально змінити спосіб переміщення та вивчення нескінченних просторів космосу», — зазначив керівник програми JETSON і головний дослідник Lockheed Martin Баррі Майлз.

Lockheed Martin проти конкурентів

Ядерна силова установка вироблятиме тепло, яке буде передаватися двигунам Стірлінга. Таким чином генеруватиметься від 6 до 20 кВт електроенергії. За словами Lockheed Martin, це приблизно в чотири рази більше, ніж виробляють звичайні сонячні батареї.

ВПС США також залучили до проекту розробки космічних ядерних двигунів Westinghouse та Intuitive Machines. Але Lockheed отримала найбільший обсяг фінансування — 16,9 млн доларів США, порівняно з 9,4 млн для Westinghouse і Intuitive Machines. Контракти триватимуть до грудня 2025 року.

Крім того, Lockheed Martin розробляє ядерну ракету для далеких космічних подорожей у співпраці з NASA й Агентством передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA). Випробувальний політ заплановано на 2027 рік, що стане частиною планів американьского аерокосмічного відомства з відправки пілотованих місій на Марс.

Раніше ми повідомляли про переваги, недоліки та перспективи іонних двигунів.

За матеріалами lockheedmartin.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine