На зонд Lucy встановили табличку з посланням для нащадків

  • Восени цього року NASA запустить міжпланетний космічний апарат Lucy. Його ціллю будуть троянські астероїди на юпітеріанській орбіті — дві великі групи тіл, які постійно знаходяться в безпосередній близькості від точок Лагранжа L₄ і L₅ системи «Сонце-Юпітер». План польоту передбачає, що в період з 2025 по 2033 рік зонд вивчить щонайменше вісім малих тіл Сонячної системи. Серед них — один астероїд Головного поясу, п’ять астероїдів біля точки L₄ та два — біля точки L₅.

Фінальний дизайн апарата Lucy. Джерело: SwRI

Крім наукових інструментів, Lucy також буде нести незвичайний «сувенір» — невелику табличку, на якій записані різні повідомлення. NASA вже робило щось подібне в 1970-х роках з апаратами Pioneer і Voyager. Однак, оскільки їм довелося залишити околиці Сонця назавжди, повідомлення на їхньому борту призначалися для гіпотетичних прибульців, які в майбутньому зможуть перехопити ці зонди. Lucy залишиться в Сонячній системі, тому його послання адресовані нашим нащадкам.

Повідомлення на табличці Lucy включають у себе цитати відомих діячів науки та мистецтва. Серед них — Альберт Ейнштейн, Карл Саган, Мартін Лютер Кінг, Джон Леннон, Пол Маккартні, Орхам Памук, Ольга Токарчук та інші. На ній також викарбувана схема Сонячної системи в очікуваний день запуску апарату, його траєкторія, зображення нашої планети, логотип місії й дата — «Жовтень 2021».

Табличка з повідомленнями, встановленими на корпусі зонда Lucy. Джерело: NASA

Інженери компанії Lockheed Martin уже встановили табличку на корпусі апарата. Його запуск запланований на 16 жовтня 2021 року.

На основі: http://lucy.swri.edu

Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати
Супутник побачив цвітіння води поблизу Гренландії
Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію