Lockheed Martin інвестувала $100 млн у виробника супутників Terran Orbital

Lockheed Martin поглиблює свої інвестиції у виробника супутників Terran Orbital. Аерокосмічний гігант інвестував 100 млн доларів у компанію, уклавши угоду про співпрацю щодо розробки та продажу малих супутників до 2035 року.

Приблизно 95% замовлень Terran Orbital пов'язані з Міністерством оборони та NASA
Приблизно 95% замовлень Terran Orbital пов’язані з Міністерством оборони та NASA. Зображення: Terran Orbital

Lockheed Martin придбала боргові зобов’язання та акції виробника. Акції Terran виросли на 2,3% під час торгів і закрилися на рівні 2,62 долара за акцію після того, як на початку дня вони підскочили на 33%. З початку року акції впали більш ніж на 70%.

Terran також оголосила, що інвестиції допоможуть побудувати величезний завод із виробництва космічних апаратів вартістю 300 млн доларів в Ірвайні, штат Каліфорнія, а не у Флориді, як планувалося спочатку. Генеральний директор Марк Белл розповів пресі, що компанія вирішила перенести завод до Каліфорнії. Відмова від заводу у Флориді виявилась великою втратою для Space Florida — агентства економічного розвитку штату, що займається аерокосмічною промисловістю та збиралося забезпечити фінансування заводу.

Terran Orbital та Міністерство оборони США

Компанія Terran Orbital, що розташована у Бока-Ратоні, штат Флорида, проєктує та будує супутники для уряду США і комерційних клієнтів. Приблизно 95% замовлень компанії пов’язано з Міністерством оборони та NASA.

Lockheed Martin вперше інвестувала в Terran ще в 2017 році. Наступного року компанія отримала інвестиції у розмірі 36 млн доларів. Нові кошти від Lockheed підуть на придбання додаткових складальних площ і збільшення виробництва супутникових модулів. Виробник малих супутників також заявив, що планує розширити свою пропозицію, включивши лінійку супутникових радарів із синтетичною апертурою, а також супутникові компоненти та вузли, такі як реакційні колеса та трекери зірок.

Спочатку компанія планувала запустити та використовувати власну групу супутників SAR під назвою PredaSAR, але вирішила відмовитися від цих планів і запропонувати технологію як продукт. У Terran Orbital сказали, що війна в Україні продемонструвала важливість провідних супутникових знімків.

Раніше ми повідомляли про те, як Satellogic пережила злиття та отримала фінансування.

За матеріалами CNBC

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine