NOIRLab опублікувала приголомшливе зображення туманності Омар

На честь свого десятилітнього ювілею Національна науково-дослідна лабораторія оптичної інфрачервоної астрономії (NOIRLab) опублікувала приголомшливе зображення туманності Омар (NGC 6357). Це блискуча область зореутворення, що розташована на відстані 8 тисяч світлових років від Землі у сузір’ї Скорпіона.

NGC 6357
Фото туманності NGC 6357, що розташована на відстані 8000 світлових років у напрямку сузір’я Скорпіона. На цьому зображенні видно яскраві молоді зорі, оточені хвилястими хмарами пилу та газу всередині NGC 6357, яка також відома як туманність Омар. Авторство: CTIO/NOIRLab/DOE/NSF/AURA

Ювілейна світлина була зроблена 570-мегапіксельною Камерою темної енергії (DECam), встановленою ​​на 4-метровому телескопі Víctor M. Blanco в обсерваторії Серро-Тололо в Чилі. Це одна з найефективніших широкозонних камер у світі.

Однією з найдивовижніших речей цього зображення є гарно деталізована кольорова палітра, вибрана для виділення різних аспектів туманності. Це зображення з високою роздільною здатністю демонструє потужність DECam та її здатність отримувати приголомшливі зображення, допомагаючи астрономам вивчати фундаментальні властивості Всесвіту.

Як був зроблений знімок?

Щоб створити таке барвисте зображення, небесний об’єкт фотографують кілька разів за допомогою різних фільтрів. Кожне спостереження забезпечує одноколірне зображення, яке охоплює певний діапазон світлових хвиль. Далі фахівці візуалізації беруть окремі знімки та призначають відповідний колір кожному з них. Зображення потім можна накласти одне на одне, щоб створити композицію, яка приблизно схожа на те, якою б побачило її людське око.

У центрі туманності віком близько 400 світлових років, є відкрите зоряне скупчення Pismis 24 — сукупність сліпуче-яскравих масивних зір. Навколо цього скупчення розташована область, наповнена новонародженими світилами, протозорями, які все ще перебувають у зоретворному матеріалі. Звивисті коси темних хмар і складні структури всередині туманності утворюються бурхливим тиском міжзоряних вітрів, радіації та потужних магнітних полів.

Зображення було представлене на конференції DECam at 10 years: Looking Back, Looking Forward. Знімок підкреслив видатні наукові результати DECam за останні 10 років і неймовірні можливості DECam. Навіть більше, цим знімком DECam подолала визначний рубіж — зробила один мільйон кадрів, отримуючи в середньому від 400 до 500 зображень за ніч.

Раніше ми повідомляли про те, як Камера темної енергії сфотографувала «Іспанського танцюриста».

За матеріалами TechExplorist

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine