Останнє сонячне затемнення 2022 року відбулося 25 жовтня. Свідками астрономічної події стали мешканці Європи, Близького Сходу та деяких частин Африки й Азії. Очевидці цих регіонів планети могли бачити, як Місяць закриває Сонце від 15% до 85%, що призвело до моторошних краєвидів затемнення на небі перед Гелловіном.
Але найкращий ракурс для спостереження за подією мають астронавти на орбіті або супутники. Обсерваторія Hinode, якою спільно керують космічні агентства США, Японії, Великої Британії та Європи, записала відео сонячного затемнення у максимальному наближенні з космосу. NASA виклала ролик, як розгорталось затемнення за 30 секунд.
Hinode зафіксував три різні види затемнення впродовж трьох годин. Через рентгенівський телескоп супутник бачить Місяць абсолютно чорним, а Сонце горить яскраво-червоним на задньому плані.
На відміну від виду із Землі, орбітальна точка огляду Hinode дозволяла побачити не лише часткове затемнення, але й повне кільцеподібне затемнення, під час якого наш супутник закриває центр Сонця, дозволяючи лише тонкому кільцю вогню визирати по краях Місяця.
Тим, хто бажає стати свідком наступного кільцеподібного затемнення із Землі, потрібно почекати ще рік. Цей шанс припаде на 13 жовтня 2023-го для спостерігачів у західній частині Сполучених Штатів, а також у частинах Центральної Америки, Колумбії та Бразилії.
Супутник Hinode був запущений з Японії у вересні 2006 року. Основна його місія полягає у дослідженні магнітного поля Сонця, щоб зрозуміти механізми, які спричиняють сонячні спалахи та викиди корональної маси.
Раніше ми повідомляли про те, як Solar Orbiter показав безпрецедентні деталі сонячної корони.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine