Сонячне затемнення 2022: яскраві світлини космічної події

Останнє сонячне затемнення 2022 року відбулося у вівторок, 25 жовтня. У деяких частинах Азії, Африки та Європи можна було спостерігати часткове затемнення, яке проявлялося неначе темний укус Сонця. Над Україною це видовище було затьмарене густими хмарами, тому якщо ви пропустили його, то все ще можете насолоджуватися світлинами та відео, які зняли очевидці з усього світу.

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення. Фото: Unsplash

Видовищній космічній події ми завдячуємо Місяцю, який затуляє нашу зорю та створює сонячне затемнення. Наш сусід рухається між Сонцем і Землею, кидаючи на неї свою тінь. Під час часткового затемнення блокується лише частина світила, тому скидається на те, ніби темний шматок був видалений із сонячного кола.

Спостереження за затемненням залежить від місця, часу та погоди. Хмарне небо може перешкодити видовищу. Тому на допомогу приходить Інтернет або інтерактивна карта затемнення, які допомагають людям спостерігати подію. Тож навіть якщо ви пропустили затемнення або опинилися не в тому місці світу, перегляньте світлини нижче, щоб насолодитися цим явищем.

Космічне агентство Великої Британії опублікувало в Twitter про те, як відбулася ця подія.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень поділилося поглядом на затемнення із супутника, який спостерігав за тінню Місяця, що відкидав тінь на Землю.

Проєкт віртуального телескопа взагалі організував пряму трансляцію затемнення, а ви тепер можете переглянути повтор.

Timeanddate також проводив пряму трансляцію, яка отримувала свої канали з різних телескопів.

Це було друге й останнє сонячне затемнення у 2022 році після ще одного часткового затемнення у квітні. Наступного разу ця подія відбудеться у квітні 2023 року.

Також рекомендуємо перевірити свої знання у тесті: Що ви знаєте про сонячні затемнення?

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine