Solar Orbiter показав безпрецедентні деталі сонячної корони

ESA опублікувало відео, зроблене зондом Solar Orbiter. Воно демонструє сонячну корону в рекордно високій якості.

Безпрецедентні знімки сонячної корони

Solar Orbiter пройшов перигелій своєї орбіти 12 жовтня, перебуваючи на відстані 0,29 а.о. (43,4 млн км) від поверхні нашого світила. Це менше, ніж мінімально можлива дистанція між Сонцем та Меркурієм.

Наступного дня після зближення Solar Orbiter провів знімання сонячної корони за допомогою інструмента EUI (Extreme Ultraviolet Imager). Йому вдалося отримати найдетальніші в історії зображення цього регіону. Кожен піксель відео охоплює 105 км сонячної поверхні. А площа всього кадру така, що на ньому можна було б розмістити 17 планет розміром із Землю.

В очікуванні максимуму сонячної активності

Корона — це зовнішня, найбільш розріджена та гаряча частина сонячної атмосфери. Вона складається з плазми, яка знаходиться в постійному русі, що спрямовується та прискорюється змінами магнітного поля зорі.

Сонце очима зонда Solar Orbiter. Джерело: ESA

Solar Orbiter зазнімкував відносно спокійну ділянку корони, без особливих проявів активності. Але вона поводить себе так не завжди. Наразі, Сонце рухається до наступного максимуму своєї активності (очікується, що вона буде досягнута до 2025 року). Цей процес супроводжуватиметься поступовим збільшенням кількості спалахів, збурень сонячного вітру та корональних викидів маси.

Ви також можете почитати про те, як астроном-аматор зняв викид плазми завдовжки 1,6 млн км.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine