Сонячна місія NASA стала свідком приголомшливого сонячного затемнення в космосі

29 червня космічний корабель зазнімкував Місяць, який затулив йому погляд на Сонце. Solar Dynamics Observatory (Обсерваторія сонячної динаміки) NASA зафіксувала сонячне затемнення зі своєї унікальної точки огляду в космосі — єдиного місця, де це затемнення було видно. 

NASA побачила сонячне затемнення із унікальної точки огляду
NASA побачила сонячне затемнення з унікальної точки огляду. Зображення: NASA/SDO/AIA/LMSAL

«На піку затемнення Місяць закривав 67% Сонця. Було навіть помітно місячні гори, що були освітлені сонячним сяйвом», — пише SpaceWeather.

Solar Dynamics Observatory зазвичай розглядає Сонце як джерело космічної погоди або радіації в космосі, яка впливає на Землю. Аспекти, які вивчає обсерваторія, включають магнітне поле Сонця, його плями та інші явища, які впливають на активність протягом регулярного 11-річного сонячного циклу.

Місячні гори на фоні Сонця під час сонячного затемнення
Місячні гори на тлі Сонця під час сонячного затемнення 29 червня 2022 року, зроблені Обсерваторією сонячної динаміки NASA. Зображення: NASA/SDO/AIA/LMSAL

«SDO вивчає, як створюється сонячна активність і впливає на космічну погоду. Вимірювання космічним кораблем внутрішньої частини Сонця, атмосфери, магнітного поля та вихідної енергії допомагають нам краще зрозуміти зорю, поряд з якою ми живемо», — пояснили в NASA.

Solar Dynamics Observatory

Обсерваторія Solar Dynamics Observatory була запущена в лютому 2010 року і є частиною мережі сонячних космічних апаратів NASA та Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA). Останнім часом Сонце було досить активним, що незвично рано для циклу, який повинен досягти піку приблизно 2025 року.

Вчені зацікавлені в тому, щоб прослідкувати історію виникнення сонячних спалахів і супутніх корональних викидів заряджених частинок, які можуть викликати барвисті полярні сяйва в атмосфері Землі. Зазвичай такі сонячні спалахи нешкідливі, але сильні бурі можуть вивести з ладу супутники, лінії електропередач та іншу інфраструктуру, тому вчені так зацікавлені в прогнозах таких явищ.

Нагадаємо, що зонд NASA зафіксував місячне затемнення з відстані 100 млн км.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine