Місцеві мешканці почали збирати уламки Starship

Мешканець Техасу Джо Тегтмаєр виклав у своєму Twitter фото з плиткою від обшивки Starship. Гігантська ракета компанії SpaceX вибухнула минулого тижня після старту. Компанія пропонує місцевим не збирати уламки самостійно, а звертатися до них на «гарячу лінію».

Джо Тегтмаєр з уламком Starship
Джо Тегтмаєр з уламком Starship. Джерело: www.space.com

Уламки Starship

Мешканець півдня Техасу Джо Тегтмаєр виклав у своєму Twitter фото з елементом обшивки космічного корабля Starship і підписав його: «Дивись, що я знайшов!». На світлині він тримає половину шестикутної керамічної плитки.

Ракета SpaceX була вкрита приблизно 18 тис. подібних плиток. Вони мали захистити її від перегріву при входженні у щільні шари атмосфери після орбітального польоту. Однак Starship у космос так і не потрапив. Після старту не всі двигуни нижнього ступеня спрацювали як треба, ракета закрутилася і її вирішили підірвати.

Зараз компанія проводить власне розслідування інциденту. Тому місцева влада перекрила доступ до усіх місцевих пляжів та доріг, де можна знайти подібні уламки. Але насправді заборонена територія достатньо обмежена, а вибух стався на висоті 40 км. Тож не дивно, що деякі уламки опинилися далеко від нього.

Щоправда, сам Тегтмаєр не впевнений, що плитка відділилася від корабля під час саме цього випробування. Раніше SpaceX також проводили випробування своєї космічної системи, під час яких шестигранники могли загубитися. Але схоже, що він не єдиний, хто вже знайшов уламки Starship.

SpaceX радить звернутися до них

Зі свого боку, SpaceX попередила громадськість про те, щоб не намагатися обробити або витягти сміття безпосередньо. Натомість компанія просить повідомляти про знахідки на її «гарячу лінію» або електронною поштою [email protected].

«Команди активно стежать за обома вікнами повідомлень і забезпечуватимуть належну обробку сповіщень. Ми не можемо відповісти на кожне отримане повідомлення, але наші команди зв’яжуться з нами, — написали представники SpaceX. — Якщо у вас є занепокоєння щодо безпосередньої небезпеки, зверніться до місцевих правоохоронних органів».

Попри те, що випробувальний політ Starship фінансувався приватним сектором, він проводився за ліцензією Федерального авіаційного управління (FAA), яка стверджувала, що він здійснювався під наглядом Сполучених Штатів. Відповідно до Договору про космос 1967 року, всі уламки космічних апаратів залишаються власністю операторів запуску, поки від них не відмовляться.

Тегтмайєр сказав, що поважає правила щодо своєї знахідки. Він перебуває на зв’язку зі SpaceX і вже передав їм геолокацію місця знахідки. У компанії йому відповіли та подякували за надану інформацію.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine