SpaceX Crew Dragon звільняє місце на МКС для Boeing Starliner

Чотири члени екіпажу Міжнародної космічної станції (МКС) у четвер піднімуться на борт космічного корабля SpaceX Crew Dragon і відправляться на ньому в дуже коротку подорож. NASA транслюватиме процедуру переміщення в прямому ефірі, яка триватиме близько 45 хвилин.

За планом, астронавти NASA Метт Домінік, Майк Барратт і Жанетт Еппс разом із космонавтом «Роскосмосу» Олександром Гребьонкіним перемістять Crew Dragon до іншого доку, щоб звільнити місце для космічного корабля Boeing Starliner. Останній має доставити двох астронавтів, який стартуватиме з Космічного центру імені Кеннеді у Флориді 6 травня і прибуде до МКС 8 травня.

Екіпаж Crew Dragon відстикується від переднього порту модуля Harmony станції о 7:45 ранку за східним часом (15:45 за київським часом), а потім приєднається до іншого порту МКС о 8:28 ранку за східним часом (16:28 за Києвом).

Crew Dragon
Космічний корабель Crew Dragon біля МКС. Фото: NASA

Маневр переміщення буде підтримуватися диспетчерами польоту в Космічному центрі імені Джонсона NASA в Х’юстоні та персоналом SpaceX в Хоторні, штат Каліфорнія. За даними NASA, це буде четверта зміна порту космічного корабля Crew Dragon після попередніх переміщень за участю місій SpaceX Crew-1, Crew-2 і Crew-6.

SpaceX Crew Dragon та Boeing Starliner
SpaceX Crew Dragon та Boeing Starliner

Політ космічного корабля під час маневру буде на вигляд повільним. Але насправді й корабель, і космічна станція мчать навколо Землі зі швидкістю трохи більше 24 тис. км/год.

Астронавти NASA
Астронавти NASA Бутч Вілмор і Суні Вільямс готуються до своєї місії в симуляторі космічного корабля Starliner в космічному центрі Джонсона в Х’юстоні. Фото: NASA

Запуск Starliner дуже очікуваний серед тих, хто стежить за розвитком космічних кораблів Boeing. Після прибуття на МКС він автоматично пристикується до стикового порту модуля Harmony, доставивши на космічну станцію астронавтів NASA Бутча Вілмора та Суні Вільямс.

Раніше ми розповідали цікаві факти про космічний корабель Starliner.

За матеріалами space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Комети врізалися в Уран і Нептун щогодини впродовж мільйона років
Запуск Starliner знову відклали. Коли він полетить у космос, наразі невідомо
Дно Світового океану відчуло потужний удар сонячного спалаху
Російський супутник назвали загрозою для американського апарата
Супутник ICEYE вивчив танення антарктичного льодовика
Firefly Aerospace можуть продати за 1,5 млрд доларів
Кольори інших світів: ESA опублікувала дивовижні знімки телескопа Euclid
Порятунок у міжзоряному просторі: Voyager 1 відновив передачу наукових даних
Космічний телескоп James Webb вперше вивчив внутрішню будову екзопланети
Штучний інтелект знайшов ознаки вуглецю поблизу квазара