Політ Crew Dragon Axiom-3 над Гімалаями: захопливе фото з борта МКС

Перший європейський комерційний екіпаж, який вирушив на Міжнародну космічну станцію (МКС) у межах місії Axiom-3, успішно зістикувався з орбітальним форпостом минулого тижня. Члени екіпажу Axiom-3 (Маркус Вандт зі Швеції, Майкл Лопес-Алегрія, який має подвійне громадянство США та Іспанії, Вальтер Вілладей з Італії та Альпер Гезеравчі з Туреччини) вирушили 19 січня з Космічного центру Кеннеді на капсулі SpaceX Crew Dragon, яку на орбіту вивела ракета Falcon 9.

Crew Dragon Axiom-3
Політ Crew Dragon Axiom-3 над Гімалаями

Джасмін Могбелі й Лорал О’Хара, які наразі перебувають на МКС, недавно опублікували цікаві знімки, де Crew Dragon підлітає до космічної станції для стикування. Могбелі поділилася чотирма світлинами, також зробленими зі станції, на яких видно, як космічний корабель пролітає високо над Гімалаями.

З прибуттям екіпажу Axiom-3 загальна кількість осіб на борту МКС зросла до 11. Протягом наступних кількох тижнів нові члени екіпажу проведуть понад 30 наукових експериментів і візьмуть участь у близько 50 інформаційно-просвітницьких подіях з організаціями на своїх батьківщинах.

Axiom-3 — це третя комерційна місія на МКС, організована техаською компанією Axiom Space за підтримки NASA і SpaceX. Перша місія відбулася у квітні 2022 року. Вважається, що Вілладей, Вандт і Гежеравчі заплатили десятки мільйонів доларів за можливість провести кілька тижнів на орбіті. Надання можливості приватним особам подорожувати в космос дозволяє NASA розвивати комерційну економіку на низькій навколоземній орбіті.

Axiom Space, розширюючи свої комерційні зусилля, також прагне побудувати приватну космічну станцію, яка одного дня може замінити МКС, коли застарілий орбітальний форпост буде виведений з експлуатації на початку 2030-х років.

Раніше ми повідомляли про те, як космічні туристи зіткнулися з неприємністю на МКС.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine