Китайський стартап забезпечить гіперзвукові апарати супутниковим зв’язком

Китайський стартап Galaxy Space запустив на орбіту шість комунікаційних супутників. Він планує використовувати їх для забезпечення зв’язку з гіперзвуковими літальними апаратами. Можливо, Піднебесна використає цю технологію для наведення крилатих ракет нового покоління.

Перспективна гіперзвукова ракета
Перспективна гіперзвукова ракета. Джерело: U.S. Air Force

Супутниковий зв’язок від Galaxy Space

Китайський стартап Galaxy Space у березні 2022-го успішно вивів на навколоземну орбіту шість супутників зв’язку. Компанію заснували ще 2016 року і спочатку головною її метою було створення мережі цивільного зв’язку для потреб мешканців їхньої країни.

Але нещодавно озвучені плани Китаю створити національне супутникове угрупування з 13 тис. сателітів поклали край цим планам. У малих приватних мережах не буде сенсу, якщо існуватиме одна велика державна, яку можна порівняти зі SpaceX та Oneweb.

Тому в Galaxy Space перейшли до іншої задачі — забезпечення стійким зв’язком безпілотних гіперзвукових апаратів. Нещодавно вони опублікували документ, в якому містяться результати випробувань, під час яких інженерам вдалося протягом 25 хвилин підтримувати двобічний зв’язок із терміналом, що рухався дуже швидко.

Гіперзвукові апарати та зв’язок

Гіперзвуковими називаються ті літальні апарати, які мають принаймні вп’ятеро більшу за звукову швидкість. І йдеться не тільки про пілотовані літаки, а й про безпілотні апарати, наприклад, крилаті ракети.

Розмови про їхню розробку точаться вже не один рік, але наразі жодного серійного зразка, характеристики якого були б підтверджені сторонніми спостерігачами, немає. Наприклад, росія стверджує, що частина ракет, які вона використовує проти України, має швидкість понад 15 км/с. Але якогось підтвердження заявлених характеристик годі чекати.

Проте це не означає, що розробка цих апаратів не розгорнута на повну. І нікому не відомо, на що в цьому плані здатний Китай. Але проблема зі зв’язком таких апаратів справді існує. Вона полягає як у точному спрямуванні антени, так і в тому, що розігрів повітря сильно спотворює радіосигнали. Але схоже, що фахівцям Galaxy Space вдалося подолати всі труднощі.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine