Китай планує здійснити перший запуск надважкого носія у 2030 році

Китайські фахівці продовжують роботу над проєктом надважкої ракети «Чанчжен-9». Її перший запуск має відбутися у 2030 році. Про це розповів генеральний секретар Китайської національної космічної адміністрації (CNSA). Заява була зроблена під час Міжнародного аерокосмічного форуму, що проходив на острові Хайнань.

«Чанчжен-9» (концепт), Джерело: CNSA

«Чанчжен-9» стане найбільшою ракетою, яка колись була побудована в КНР. Її довжина становитиме 93 м, діаметр – 10 м, маса (з паливом) – 4140 тонн. Вона зможе вивести до 140 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту і до 50 тонн на траєкторію польоту до Місяця. Це можна порівняти з характеристиками американського носія Saturn V, використовуваного у програмі Apollo.

Перший ступінь «Чанчжен-9» буде оснащений чотирма рідинними двигунами YE-130, що використовують гас як паливо і рідкий кисень як окислювач. Китайські інженери вже збудували перший прототип силового агрегату і незабаром розпочнуть його випробування.

Надважкий носій планують залучити для відправлення до Місяця пілотованих експедицій та створення там постійного поселення. Також у CNSA розглядають інші варіанти використання ракети. Серед них — будівництво різних космічних споруд та місія з доставлення на Землю зразків марсіанського ґрунту.

За матеріалами: https://spacenews.com