Hubble зазнімкував дім наднових

Представлене зображення отримане телескопом Hubble. Воно демонструє елегантну спіральну галактику NGC 6984, розташовану на відстані 200 млн світлових років від Чумацького Шляху в сузір’ї Індіанця.

Галактика NGC 6984 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, D. Milisavljevic

NGC 6984 є старою знайомою Hubble. Він уже фотографував її у 2013 році. Тоді в галактиці спалахнули відразу дві наднові, що отримали позначення 2012im і SN 2013ek. Просторова близькість двох вибухів, а також те, що вони сталися з інтервалом менше року, наштовхнули вчених на думку, що обидві події пов’язані або ж узагалі йдеться про один об’єкт.

Тому дослідники знову звернулися по допомогу до телескопа Hubble. Він провів повторне спостереження NGC 6984, щоб визначити, чи пов’язані між собою спалахи наднових. Зібрані дані вказали на те, що з великою ймовірністю йдеться про різні об’єкти й перед нами приклад нехай і дивовижного, але не неможливого збігу.

Зроблені під час повторних спостережень знімки були використані для створення нового портрета NGC 6984. На ньому добре видно всіяні розсипом яскравих зоряних скупчень спіральні рукави та центральний регіон галактики. Також на фото потрапило кілька зір, що належать Чумацькому Шляху. Їх можна впізнати за наявністю характерних дифракційних променів.

За матеріалами https://esahubble.org