Крихітна деталь вартістю 100 доларів зірвала політ Virgin Orbit

Першу спробу орбітального запуску Virgin Orbit з території Великої Британії міг зірвати компонент вартістю усього 100 доларів. Про це заявив виконавчий директор Ден Харт на симпозіумі SmallSat у Каліфорнії. Але він додав, що занадто рано оголошувати першопричину невдалого польоту ракети LauncherOne, оскільки Відділ розслідування авіаційних подій Великої Британії та Федеральна авіаційна адміністрація США все ще з’ясовують обставини інциденту. Про це повідомляє SpaceNews.

Virgin Orbit
LauncherOne компанії Virgin Orbit на космодромі Корнуолл готується до місії Start Me Up. Авторство: Spaceport Cornwall

Грандіозна невдача від крихітної деталі

«Наразі все вказує на відсутність фільтра. Коли ми збирали ракету, фільтр там точно був, але коли двигун другого ступеня запустився, він раптово зник. Це означає, що він був зміщений та міг стати причиною невдачі», — пояснив Харт.

Більше подробиць щодо зниклого елементу Ден Харт не надав, зазначивши лише, що це недорогий товар вартістю 100 доларів.

Virgin Orbit наразі розглядає інші варіанти заміни фільтра, а також готує свою наступну ракету LauncherOne, яка має злетіти з повітряно-космічного порту Мохаве в Каліфорнії. Місія Start Me Up частково фінансується Космічним агентством Великої Британії та у разі успіху стане першим запуском супутників із британської землі та першим комерційним запуском із Західної Європи. Це також перший міжнародний запуск Virgin Orbit після успішного злету в США у 2021 році.

Однак це не перша аномалія у процесі випробувань. У травні 2020 року під час пробного запуску LauncherOne над Тихим океаном трапився збій на першому етапі польоту, що призвело до передчасного припинення місії.

Аварії у конкурентів

Virgin Orbit була не єдиною компанією в групі, яка останнім часом зазнала невдалого запуску. Чотириступенева ракета Vega-C не вийшла на орбіту під час запуску 20 грудня. Ракета не змогла розвинути швидкість, достатню для виходу на орбіту, і впала в океан, знищивши два супутники Pléiades Neo для обробки зображень для Airbus Defence and Space.

Раніше ми повідомляли про те, як наразі Європа активно бореться з нестачею ракет-носіїв.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine