Virgin Orbit отримала ліцензії на запуск супутників з літака

Управління цивільної авіації Великої Британії видало компанії Virgin Orbit дозвіл на пуск ракети-носія з борту літака. Місія має відбутися у січні 2023 року.

Літак Cosmic Girl компанії Virgin Orbit
Літак Cosmic Girl . Джерело: Virgin Orbit

Дозвіл на пуск ракети

Управління цивільної авіації Великої Британії (СAA) 21 грудня оголосило про видачу компанії Virgin Orbit ліцензії на пуск ракет з борту літака Cosmic Girl. Старти мають відбуватися з Космодрому Корнуол, розташованого на південному заході країни.

Раніше ця організація вже оголосила про видачу ліцензії самому космодрому. Тож тепер ніщо не заважає Великій Британії перетворитися на місце, звідки регулярно запускають супутники. Конкретна дата першого старту ще не оголошена, але напевно це станеться вже у січні 2023 року.

Місія називатиметься Start Me Up. Вона передбачає виведення на орбіту семи супутників для комерційних та державних замовників. До числа клієнтів компанії входять Міністерство оборони Великої Британії, Дослідницька лабораторія ВМС США та уряд Оману.

Майбутнє Virgin Orbit 

За словами виконавчого директора Virgin Orbit Дена Харта, отримані дозволи є завершенням великої роботи, яку здійснили фахівці компанії. Однак фінансові показники підприємства змушують засумніватися в тому, наскільки насправді все іде добре.

Річ у тім, що компанія збиралася здійснити перший пуск з території Великої Британії ще у грудні, й уже після цього опублікувати свій фінансовий звіт. Однак потім вона оголосила, що відкладає цей старт на кілька тижнів. І хоча спочатку основною причиною була названа саме відсутність ліцензії, пізніше Virgin Orbit визнала, що існують і певні технічні труднощі.

До того ж замість шести запусків, які компанія мала здійснити з території США, відбулося тільки два. Також не можна сказати, що СAA якось особливо довго затягувало ліцензування. Ще на початку цього процесу управління заявило, що він триватиме від 9 до 18 місяців. Впоралися за 15.

Цілком можливо, що дозвіл на старт з території Великої Британії зможе покращити стан компанії. Поки що вона може похвалитися тільки залученням нових інвестицій у розмірі 20 млн доларів.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine