Нічний пуск Virgin Orbit зірвався через ризик вибуху

Пуск ракети Virgin Orbit у межах першої нічної місії Straight Up терміново припинили. Старт місії був запланований на середу, 29 червня, але під час польоту виявилось, що температура палива ракети LauncherOne вийшла за допустимі межі. Щоб не стався вибух, місію припинили та відклали до виявлення несправності з надією продовжити пуск у найближчі кілька днів.

Boeing 747 Cosmic Girl компанії Virgin Orbit
Boeing 747 Cosmic Girl компанії Virgin Orbit із ракетою LauncherOne під його крилом. Зображення: Virgin Orbit

Місія Straight Up була названа на честь пісні 1988 року Поли Абдул. Проєкт призначений для Космічних сил США та планував виведення на орбіту семи малих супутників для Програми космічних випробувань. У разі успішного старту це була б п’ята місія для Virgin Orbit і друга після того, як компанія стала публічною після злиття зі SPAC.

Щоб відправити супутники в космос, Virgin Orbit — відгалуження компанії Virgin Galactic з космічного туризму Річарда Бренсона — використовує дещо унікальний підхід до повітряного пуску. Ракета-носій LauncherOne призначена для зльоту з-під крила модифікованого Boeing 747 під назвою Cosmic Girl. Літак летить над відкритим океаном і несе ракету на висоту 10 км, де потім LauncherOne відділяється та запускає свій головний двигун, щоб вивести корисні вантажі на орбіту. Подібний спосіб запуску має низку переваг у порівнянні з конкурентами Virgin Orbit — такі місії відбуваються швидше і коштують набагато дешевше, але можуть виводити лише невеликі супутники.

LauncherOne
Ракета-носій LauncherOne відділяється від Boeing 747. Фото: Virgin Orbit

Планувалося, що пуск відбудеться з Мохаве (штат Каліфорнія) о 1 годині за східним часом, що ознаменувало би перший пуск компанії вночі. Virgin Orbit планують повторити нічний пуск після виявлення та виправлення несправності. Оскільки місія Straight Up пройде вночі, прямої трансляції події не буде. Проте компанія обіцяє тримати зацікавлених людей у ​​курсі подій через свої облікові записи в соціальних мережах.

Нагадаємо, що раніше Virgin Galactic скасувала всі пасажирські рейси в космос у 2022 році.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine