Річард Бренсон приїхав у Гостомель

Засновник Virgin Galactic Річард Бренсон приїхав у Гостомель і оглянув зруйнований аеродром корпорації «Антонов». Британський мільярдер відомий тим, що підтримує Україну в її боротьбі проти росії з 2014 року.

Річард Бренсон на аеродромі у Гостомелі
Річард Бренсон у Гостомелі. Джерело: Тарас Думенко

Річард Бренсон у Гостомелі

29 червня Україну відвідав Річард Бренсон. Про візит британського мільярдера заздалегідь не повідомляли. Про нього стало відомо зі слів керівника селищної адміністрації Гостомеля Тараса Думенка.

Річард Бренсон — засновник групи компаній Virgin, зокрема оператора туристичних суборбітальних польотів Virgin Galactic та Virgin Orbit, що займаються запуском малих супутників. Тож не дивно, що насамперед його зацікавили руйнування аеродрому «Гостомель» та перспективи відновлення.

Також Бренсон відомий як палкий прихильник європейської України. Ще взимку 2014 року він виступав проти прийняття Верховною Радою «диктаторських законів». Пізніше мільярдер закликав європейську спільноту серйозно поставитися до окупації Криму та відмовитися від російських енергоносіїв.

З початком нової фази вторгнення росії до України Бренсон рішуче виступав на підтримку нашої держави. Ще у січні він написав статтю, у якій закликав світовий бізнес об’єднатися та відстояти суверенітет України.

Virgin Galactic та «Антонов»

Найцікавішим у візиті Бренсона в Україну є те, що він відвідав Гостомель разом із представниками «Антонова» та концерну «Укроборонпром». При цьому офіційно повідомляється, що цікавився мільярдер перспективами відновлення аеродрому. Однак не варто забувати, що російськими десантниками був знищений найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія».

Літак WhiteKnight, що належить Річарду Бренсону
Носій WhiteKnight із пристикованим VSS Unity. Джерело: Montsame.mn

«Мрію» колись створювали для транспортування космічного корабля багаторазового використання «Буран». А компанії Бренсона саме працюють із важкими літаками, з борту яких стартують космічні апарати. Тож, цілком можливо, що він посприяє створенню нового зразка гігантського літака.

Крім того, російська агресія спричинила дефіцит Ан-124 у світі. Ці широкофюзеляжні літаки останнім часом активно використовуються для перевезення великих супутників до місця запуску. Ймовірно, мільярдер зацікавлений у відновленні виробництва саме цих апаратів.

За матеріалами Hromadske.ua

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine