Космічну галузь США закликають готуватися до рецесії

Фахівці космічної галузі США, зокрема з таких великих компаній як United Launch Alliance та Virgin Orbit, говорять про рецесію, що насувається. На їхню думку, переживуть її не всі підприємства та багато чого буде залежати від уряду.

Космічна галузь США на порозі рецессії
Космічна галузь США очікує на непрості часи. Джерело: ULA

Космічна галузь США в очікуванні рецесії

Генеральний директор United Launch Alliance Торі Бруно попереджає, що космічній галузі США треба готуватися до рецесії. Неприємні передчуття переслідують бізнесменів ще з зими. А фінансова звітність компаній ще за перший квартал цього року показала реальність загрози. Основні проблеми — зовнішні, але вони можуть накластися на неприємні чисто внутрішні питання.

За словами Бруно, головною проблемою, з якою зіткнеться приватний космос у найближчі місяці, є зростання відсоткових ставок. Це означає, що кожен фінансовий провал буде болючішим, а інвестори почнуть вкладатися майже виключно у перевірені компанії.

Торішні успіхи стартапів багато в чому базувалися на тому, що венчурні капіталісти вкладалися у все, що звучить захопливо. І завдяки цьому багато справді інноваційних ідей отримали змогу бути втіленими у життя. Але тепер ці часи скінчилися.

Проте Бруно говорить, що космічна галузь США здорова. І навіть якщо кільком компаніям доведеться померти, загальний потенціал не має сильно постраждати. Зрештою, з ринку підуть не стільки занадто сміливі проєкти, скільки компанії з сумнівними бізнес-моделями.

При цьому варто зазначити, що United Launch Alliance самі по собі можуть впевнено дивитися у майбутнє. До кінця цього року в космос почне літати їхній новий носій Vulcan Centaur, для якого вже готові замовлення від уряду США. Та й контракт з Amazon додає впевненості у собі.

Майбутня роль уряду США

З тим, що космічна галузь США входить у рецесію, згодний і генеральний директор Virgin Orbit Ден Гарт. Але щодо можливого масового вимирання занадто сміливих стартапів він налаштований не так оптимістично, як Бруно.

За його словами, ринок зараз переповнений інноваційними ідеями, й уряд США має бути зацікавлений у них. Рецесія — це насамперед можливість підтримати найцікавіші з них.

Звичайно, між чудовою ідеєю та новими ракетами-носіями й супутниками є смертельна безодня, в якій можуть потонути величезні кошти. Але саме урядові організації, на думку Гарта, мають стати тією силою, що допоможе її подолати.

За матеріалами Spacenews.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t. me/ustmagazine