Економічні чинники можуть загальмувати розвиток космічної промисловості

Голови космічних компаній очікують у найближчі роки зниження темпу розвитку. Причини цього лежать за межами самої галузі. Однак песимізм з цього приводу поділяють не усі.

Економічні чинники можуть вплинути на космічну галузь
Космічні компанії бояться економічних чинників. Джерело: spacenews.com

На приватний космос вплинуть глобальні економічні чинники

25 травня під час панельної дискусії на Space Tech Expo віцепрезидент компанії Rocket Lab Ларс Хоффман попередив про небезпеку зниження темпів зростання галузі. За його словами вона зовсім не захищена від економічних чинників, що лежать за її межами: порушення ланцюжків постачання, інфляції та побоювання рецесії.

За словами за минулі роки, не зважаючи на пандемію коронавірусу галузь сильно «нагрілася» у фінансовому плані. І тепер її неминуче чекає «охолодження». Тож, інвестори у найближчі рік-два не будуть квапитися вкладати гроші у космічні технології.

Минулий рік відзначився масовим виходом у публічний простір багатьох космічних компаній через процедуру SPAC. Однак зараз акції більшості таких підприємств коштують значно менше, ніж кілька місяців тому. Побоювання того, що багато з них виявляться мильними бульбашками зростає.

Що може подолати песимізм

Варто зазначити, що серед компаній, що минулого року вистрибнули на ринок космічних послуг була і сама Rocket Lab. І зараз, попри усі успіхи її акції на ринку коштують менше половини від їх початкової вартості. На тлі невтішних результатів діяльності багатьох космічних компаній за перший квартал 2022 року усе це виглядає достатньо загрозливо.

Однак не всі поділяють песимізм Хоффмана. Наприклад виконавчий директор Launcher Макс Хаот перед цим заявив, що не драматизує ситуацію на ринку. За його словами війна в Україні показала важливість космічної інфраструктури і зараз вона становить стратегічний інтерес для усіх держав.

У світовій економіці дійсно відбуваються неприємні речі. Але попит на послуги приватних космічних компаній буде зберігатися. Тому інвесторам не треба нікуди тікати. Якщо фінансова буря і наближається, то космічна галузь — саме те місце, де її можна перечекати.

За матеріалами: spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine