Супутниковий оператор Intelsat визнав повну втрату апарата Intelsat-29e. Згідно із заявою компанії, всі спроби відновити зв’язок та повернути контроль над супутником завершилися невдачею. Наразі він дрейфує геостаціонарною орбітою, зміщуючись на схід від своєї робочої позиції зі швидкістю 1° на день.
Перші технічні проблеми в Intelsat-29e почалися 7 квітня. Фахівці компанії спробували відновити його працездатність, проте 9 квітня сталася нова позаштатна ситуація, що призвела до остаточної втрати апарата. Зроблені автоматизованими телескопами знімки зафіксували вибух, після якого супутник оточила хмара, яка, вочевидь, складається з викинутого палива. Засоби наземного спостереження також відзначили появу поруч із ним кількох нових об’єктів — уламків або ж шматків замерзлого палива. Наразі виявлено щонайменше 13 фрагментів, найбільший з яких має розмір близько метра.
Оператор уже повідомив про створення спільної з компанією Boeing комісії для розслідування причин аварії. Intelsat-29e був супутником нового покоління (клас Epic), що має підвищену приймально-передавальну здатність. Він був запущений у 2016 році й розрахований не менше ніж на 15 років служби з можливістю продовження цього терміну. Вартість створення апарата становила 400 млн доларів. Загалом зараз компанія Intelsat має на орбіті шість супутників класу Epic. Для всіх них Boeing виготовив бортове обладнання, а для п’яти — шасі (платформу для Intelsat-32e поставляв Airbus).
Втрата Intelsat-29e також посилила навантаження на геостаціонарну орбіту. Некерований апарат та його уламки можуть становити потенційну загрозу для інших супутників. На висоті понад 35 тис. км земна атмосфера вже не чинить жодного помітного впливу на космічну техніку. А це означає, що всі не переведені на орбіту поховання об’єкти, залишатимуться в цій області простору протягом багатьох сотень та тисяч років.
За матеріалами https://spaceflightnow.com