NASA розпочала активні спроби зв’язатися з Opportunity

Космічні технології

11 вересня на сайті NASA було опубліковано нову інформацію, присвячену ситуації з марсоходом Opportunity. Згідно з прес-релізом, два послідовні вимірювання стану марсіанської атмосфери, виконані орбітальним апаратом MRO показали, що значення індексу «тау» (він визначає ступінь її прозорості) в районі знаходження ровера опустилося нижче за позначку 1,5.

Сліди Opportunity на тлі околиць кратера Індевор. Джерело: NASA/JPL-Caltech/Cornell/Arizona State Univ.

Це означає, що сонячні батареї Opportunity повинні отримувати достатню кількість світла, щоб він зміг перезарядити акумулятори та вийти з безпечного режиму. Виходячи з цієї передумови, команда місії розпочала активні спроби зв’язатися з ровером за допомогою мережі далекого космічного зв’язку Deep Space Network. Кілька разів на день інженери відправлятимуть марсоходу команду прокинутися і надіслати сигнал у відповідь. На всю процедуру відводиться 45 днів.

Якщо Opportunity зможе відгукнутися, інженери оцінять його стан і ухвалять рішення про можливість відновлення наукової програми. На думку фахівців місії, такий сценарій цілком можливий. Попри солідний вік, перед початком глобальної пилової бурі акумулятори ровера перебували у непоганому стані. Розсіяний в атмосфері пил, повинен був згладити різкі температурні перепади, а це збільшує шанси на те, що електронна «начинка» мобільної лабораторії зуміла пережити такий тривалий термін без обігріву.

Якщо ж протягом 45-денного періоду Opportunity так і не вийде на зв’язок, то фахівцям доведеться визнати, що його електроніка, швидше за все, не витримала тривалого перебування при низьких температурах. Після цього керівництво NASA ухвалить рішення про продовження спроб зв’язку з марсоходом або їх припинення, і офіційне оголошення про завершення його місії.

За матеріалами https://www.jpl.nasa.gov