Супутник WorldView-4 вийшов з ладу

Космічні технології

Американська компанія DigitalGlobe (підрозділ Maxar Technologies) опублікувала прес-реліз, в якому повідомляється про несправності супутника WorldView-4. Причиною події став вихід із ладу системи гіроскопів, які використовуються для орієнтації апарата. Попри те, що інженери все ще продовжують спроби відновити управління супутником, представники компанії вже визнали, що його, найімовірніше, вже не вдасться повернути в дію.

Порівняння розмірів WorldView-4 та інших супутників дистанційного зондування Землі. Джерело: DigitalGlobe

WorldView-4 був запущений у 2016 році за допомогою ракети Atlas V та призначався для комерційного знімання земної поверхні. Для виконання цього завдання супутник був оснащений телескопом з 1,1-метровим дзеркалом, здатним отримувати панхроматичні фотографії з роздільною здатністю до 0,31 м/піксель та робити мультиспектральне знімання з роздільною здатністю до 1,24 м/піксель. На момент запуску це була максимальна роздільна здатність, доступна комерційним апаратам.

Загальна вартість створення та запуску WorldView-4 склала 855 млн доларів — він став одним із найдорожчих апаратів у своєму класі. Минулого року супутник приніс компанії дохід у розмірі 85 млн доларів. Оскільки WorldView-4 встиг опрацювати лише два роки перед проблемою, тепер Maxar Technologies змушена буде списати значну суму, як збитки. Компанія вже оголосила про те, що вимагатиме виплати 183-мільйонної страховки.

За матеріалами http://investor.maxar.com