Hubble зазнімкував «галактику-пенсіонера»

Група супроводу місії Hubble опублікувала новий знімок космічного телескопа. Цього разу він зазнімкував галактику NGC 3156.

Галактика NGC 3156 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. Sharples, S. Kaviraj, W. Keel

Галактика NGC 3156 розташована на відстані 73 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Секстанта. Воно отримало свою назву на честь навігаційного інструменту, який використовували в минулому для визначення висоти Сонця та інших небесних тіл над горизонтом з метою визначення географічних координат.

NGC 3156 класифікується як лінзоподібна галактика. Такі об’єкти являють собою перехідний етап між спіральними та еліптичними галактиками. Як і наш Чумацький Шлях, вони мають форму диска, досить виражене ядро та гало. Водночас у них уже не проглядається спіральна структура. На знімку NGC 3156 не видно звичних спіральних рукавів — лише кілька слабких сірих концентричних овалів. Крім того, поблизу центру диск галактики перетинають дві нитки темно-червоного пилу.

Інша важлива відмінність полягає у складі зоряного населення. Як правило, лінзоподібні галактики вже витратили більшу частину запасів газу. Тому швидкість зореутворення в них знижена. Лінзоподібні галактики здебільшого населені старими світилами, що ріднить їх з еліптичними галактиками. Тому, такі структури можна образно назвати «космічними пенсіонерами».

Утім, в останньому аспекті NGC 3156 трохи відрізняється від типових лінзоподібних галактик. Результати спектрального аналізу говорять про те, що мільярд років тому вона пережила спалах зореутворення. Тож у NGC 3156 все ж є молоді зорі. Але водночас більшість інших світил вирізняються досить солідним віком. За оцінками астрономів середній вік зоряного населення NGC 3156 становить близько 8 мільярдів років.

Раніше ми писали про те, як Hubble зробив видовищний знімок розсипу золотих зір.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine