31 березня 2005 року апарат Cassini здійснив свій четвертий проліт поблизу Титана. Через кілька хвилин після проходження точки мінімального зближення він зробив кілька знімків супутника й газового гіганта. Після їх об’єднання вийшло дивовижне композитне зображення. На ньому можна побачити Сатурн, що просвічує крізь серпанок у титаніанській атмосфері.
Титан є найбільшим супутником Сатурна. Його діаметр становить 5152 км, що навіть більше за діаметр Меркурія. Це єдиний відомий нам супутник планети, що має щільну атмосферу, і друге — після Землі — тіло Сонячної системи, на поверхні якого існують резервуари, наповнені рідиною. На Титані йдуть дощі, течуть річки, що впадають у великі озера та моря. Щоправда, на відміну від нашої планети, вони наповнені не водою, а сумішшю рідких вуглеводнів (переважно метану й етану).
У момент знімкування Cassini перебував на відстані 7 тис. км від поверхні Титана і в 1,2 млн км від Сатурна. Характерні темні смуги, які можна побачити в північній півкулі газового гіганта — тіні, які відкидають його кільця. Об’єднання знімків і обробку отриманого зображення здійснив астроентузіаст Вел Клевенс (Val Klavans).
За матеріалами https://www.flickr.com