Фото дня: Сатурн крізь серпанок Титана

Новини астрономії, астрофізики та космології Фото космосу

31 березня 2005 року апарат Cassini здійснив свій четвертий проліт поблизу Титана. Через кілька хвилин після проходження точки мінімального зближення він зробив кілька знімків супутника й газового гіганта. Після їх об’єднання вийшло дивовижне композитне зображення. На ньому можна побачити Сатурн, що просвічує крізь серпанок у титаніанській атмосфері.

Титан і Сатурн. Джерело: NASA/JPL/SSI/Val Klavans

Титан є найбільшим супутником Сатурна. Його діаметр становить 5152 км, що навіть більше за діаметр Меркурія. Це єдиний відомий нам супутник планети, що має щільну атмосферу, і друге — після Землі — тіло Сонячної системи, на поверхні якого існують резервуари, наповнені рідиною. На Титані йдуть дощі, течуть річки, що впадають у великі озера та моря. Щоправда, на відміну від нашої планети, вони наповнені не водою, а сумішшю рідких вуглеводнів (переважно метану й етану).

У момент знімкування Cassini перебував на відстані 7 тис. км від поверхні Титана і в 1,2 млн км від Сатурна. Характерні темні смуги, які можна побачити в північній півкулі газового гіганта — тіні, які відкидають його кільця. Об’єднання знімків і обробку отриманого зображення здійснив астроентузіаст Вел Клевенс (Val Klavans).

За матеріалами https://www.flickr.com