6 травня 2012 року камери станції Cassini отримали це дуже дивовижне зображення. На ньому можна побачити двох «титанів» — однойменний супутник на тлі Сатурна.
Діаметр Титана складає 5150 км. Це більше, ніж розмір Меркурія. При цьому Титан є єдиним супутником у Сонячній системі, який має повноцінну атмосферу. Вона непрозора у видимому діапазоні, але пропускає інфрачервоне випромінювання. Завдяки цьому Cassini вдалося пробитися крізь серпанок, що огортає супутник і зафіксувати деякі деталі його поверхні.
У нижній лівій частині Титана можна побачити регіон, відомий під назвою Шангрі-Ла. Це велика рівнина, вкрита великою кількістю дюн. Вони складаються не зі звичного нам піску, а з крупинок вуглеводнів, що осіли з атмосфери. У січні 2005 року спускальний апарат Huygens здійснив посадку в західній частині Шангрі-Ла.
Також знімок демонструє шари в атмосфері Титана. Структура вуглеводневого серпанку над полюсами набагато складніша, ніж над екваторіальним регіоном. Це пов’язано із сезонними циклами Титана.
Представлене вище зображення, скомбіноване із чотирьох знімків, зроблених вузькокутовою камерою Cassini. Дистанція знімання становила 770 тис. км.
За матеріалами https://saturn.jpl.nasa.gov