Фото дня: рівнодення на Сатурні

На представленому знімку з архіву місії Cassini можна побачити Сатурн під час його останнього рівнодення — воно припало на літо 2009 року. Якщо придивитися до нього, неважко помітити тонку темну смугу, що оперізує всю планету. Це ні що інше, як тінь від сатурніанських кілець.

Сатурн під час рівнодення. Джерело: NASA/JPL/Space Science Institute

Під час рівнодення Сонце висвітлює кільця газового гіганта з ребра. Подібні умови освітлення у системі Сатурна складаються раз на 15 років та тривають кілька місяців. У цей період будь-які об’єкти, що виступають усередині кілець виглядають аномально яскравими і відкидають характерні тіні. Команда місії Cassini скористалася цією обставиною, зазнімкувавши тіні, не лише від супутників планети, а й від вертикальних структур на краю самих кілець.

Також варто відзначити, що в епохи сатурніанських рівноденнь основна частина поверхні кілець практично не освітлюється Сонцем. Щоб ми змогли розглянути кільця Сатурна на знімку, їх яскравість збільшили у 9,5 раз.

Основне зображення складене із знімків, зроблених через червоний, зелений та блакитний фільтр 18 липня 2009 року. На момент знімання Cassini знаходився на відстані 2,1 млн км від Сатурна. Роздільна здатність знімка становить 122 км на піксель.

За матеріалами https://saturn.jpl.nasa.gov