Фото дня: час подорожі сигналів до апаратів Voyager

У 1977 році NASA запустила кілька апаратів Voyager для дослідження планет-гігантів Сонячної системи. Попри те, що відтоді минуло вже понад 40 років, обидва зонди, як і раніше, в строю і передають на Землю інформацію зі своїх наукових інструментів. При цьому і Voyager 1, і Voyager 2 розвинули третю космічну швидкість — це означає, що вони ніколи не повернуться до Сонячної системи.

Поданий графік ілюструє, як змінювався час, необхідний переданим із Землі сигналам, щоб досягти апаратів. Він охоплює період із 1992 по 2018 роки. Синя лінія відповідає зонду Voyager 1, зелена — Voyager 2.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Графік, що показує, як змінювався час, необхідний земним сигналам, щоб дістатися до апаратів Voyager. Джерело: NSFVoyager2

Перше, що звертає на себе увагу при вивченні графіка — те, що обидві лінії не прямі, а звивисті. Річ у тім, що Земля не є нерухомим об’єктом, який постійно перебуває в одній і тій же точці, а обертається навколо Сонця. Протягом року наша планета то віддаляється від апаратів, то наближається до них, що впливає на час проходження сигналу. Ці річні цикли відображаються на графіку у вигляді звивин.

Також можна звернути увагу на те, що лінія, яка відображає Voyager 1, крутіша, ніж лінія Voyager 2. Річ у тім, що перший апарат рухається з більшою швидкістю, ніж його «напарник». За рік він долає дистанцію в 3,58 а.о. (В той час, як Voyager 2 — 3,23 а.о.). Різниця обумовлена тим, що після прольоту Сатурна перший зонд пішов по траєкторії, що виводить його із Сонячної системи. Другий же, ще «навідався в гості» до Урана та Нептуна, чия гравітація дещо його сповільнила.

Станом на 31 травня 2018 року Voyager 1 знаходився на відстані 141,44 а.о. (21,6 млрд км), а Voyager 2 — на відстані 117,04 а.о. (17,5 млрд км) від нашої планети. Щоб досягти їх, земним сигналам потрібно відповідно — 19 годин 36 хвилин 23 секунди та 16 годин 13 хвилин 22 секунди.

За матеріалами https://www.facebook.com

Новини інших медіа
Японський автогігант готується до суборбітальних польотів на багаторазовій ракеті
Пентагон використав міф про НЛО для приховування секретної зброї
Космос під загрозою: місії NASA, які можуть бути закриті
ESA розпочала створення революційної місії з пошуку гравітаційних хвиль
Вчені виявили над Антарктидою нейтринні аномалії
Falcon 9 створила примарну «медузу» у небі над США
Китай випробував систему порятунку екіпажу з місячного корабля
Найпотужніше світло у Всесвіті: астрономи побачили, як чорні діри «запалили» перші галактики
Тріумф астрономів: знайдено половину «зниклої» баріонної матерії Всесвіту
Підробка: конспірологи звинуватили Китай у фальсифікації космічної станції «Тяньгун»