ESA та NASA закривають установи для відвідувачів через коронавірус

Новини астрономії, астрофізики та космології

Останніми днями уряди багатьох країн повідомили про вжиття низки профілактичних заходів, спрямованих на те, щоб зупинити поширення коронавірусу COVID-19. Аналогічної політики дотримуються й основні космічні відомства. Зокрема, 9 березня ESA повністю закрило для відвідувань усі свої установи. Заборона стосується не тільки туристів, а й членів сімей працівників ESA, а також колишніх співробітників агентства. Виняток зроблено лише для ділових зустрічей.

Аналогічних заходів вжито й в установах Європейської Південної обсерваторії (ESO). Повністю закрито Планетарій і громадський центр ESO Supernova в Мюнхені. Що стосується обсерваторій у Чилі, то на період спалаху коронавірусу туди більше не допускатимуть відвідувачів. Крім того, співробітникам ESO рекомендовано обмежити переміщення та за можливості перейти на дистанційне спілкування з колегами.

Після того як коронавірус діагностували в одного зі співробітників Дослідницького центру ім. Еймса, керівництво NASA вирішило з метою обережності закрити його для відвідувань і залишити мінімальний штат, необхідний для здійснення критично важливих операцій. Також відкладено три заплановані на весну наукові місії з вивчення земної атмосфери та океанів.

З тих самих міркувань нещодавно було скасовано багато астрономічних конференцій і симпозіумів. Що стосується пускових операторів, то поки вони не повідомляли про перенесення найближчих запусків. Водночас якщо карантинні заходи торкнуться основних заводів-постачальників, це може внести серйозні корективи в графік космічних місій.