Останніми днями уряди багатьох країн повідомили про вжиття низки профілактичних заходів, спрямованих на те, щоб зупинити поширення коронавірусу COVID-19. Аналогічної політики дотримуються й основні космічні відомства. Зокрема, 9 березня ESA повністю закрило для відвідувань усі свої установи. Заборона стосується не тільки туристів, а й членів сімей працівників ESA, а також колишніх співробітників агентства. Виняток зроблено лише для ділових зустрічей.
Аналогічних заходів вжито й в установах Європейської Південної обсерваторії (ESO). Повністю закрито Планетарій і громадський центр ESO Supernova в Мюнхені. Що стосується обсерваторій у Чилі, то на період спалаху коронавірусу туди більше не допускатимуть відвідувачів. Крім того, співробітникам ESO рекомендовано обмежити переміщення та за можливості перейти на дистанційне спілкування з колегами.
Після того як коронавірус діагностували в одного зі співробітників Дослідницького центру ім. Еймса, керівництво NASA вирішило з метою обережності закрити його для відвідувань і залишити мінімальний штат, необхідний для здійснення критично важливих операцій. Також відкладено три заплановані на весну наукові місії з вивчення земної атмосфери та океанів.
З тих самих міркувань нещодавно було скасовано багато астрономічних конференцій і симпозіумів. Що стосується пускових операторів, то поки вони не повідомляли про перенесення найближчих запусків. Водночас якщо карантинні заходи торкнуться основних заводів-постачальників, це може внести серйозні корективи в графік космічних місій.