ESA передала службовий модуль корабля Orion

5 листопада на злітно-посадковій смузі Космічного центру ім. Кеннеді (штат Флорида) приземлився літак Ан-124. Він доправив у США перший зібраний службовий модуль нового космічного корабля Orion.

Посадка літака Ан-124 зі службовим модулем Orion. Джерело: NASA

Згідно з досягнутими наприкінці 2012 року домовленостями між NASA та ESA, розробкою службового модуля займалися європейські фахівці. Як основу для його дизайну було використано безпілотний корабель ATV (Automated Transfer Vehicle), який використовували для доставлення вантажів на МКС. Будівництво та складання модуля здійснювалися силами співробітників компанії Airbus Defence and Space.

Службовий модуль має на борту весь необхідний запас повітря та води для екіпажу, а також акумуляторні батареї та сонячні панелі, призначені для отримання електроенергії. Його довжина становить 4 м, діаметр — 4,1 м (без урахування сонячних батарей, що розкриваються), маса в заправленому стані — близько 15 тонн, з яких близько 9 тонн припадатиме на паливо. Основою для силової установки став двигун AJ10-190, який раніше використовувався в системі орбітального маневрування американських шаттлів. Він може забезпечити Δv до 1800 м/c. Також на модулі встановлено 8 допоміжних двигунів Aerojet R-4D-11 і 24 малих двигуни системи орієнтації.

Після інтеграції всіх компонентів, перший зібраний Orion вирушить у випробувальний центр NASA ім. Джона Гленна. Там корабель пройде серію вакуумних і вібраційних тестів, що симулюють умови, які виникнуть під час його запуску та перебування за межами атмосфери. Успіх цих випробувань відкриє шлях до першого безпілотного польоту (місія EM-1), запланованого на 2020 рік. Під час цієї місії ракета SLS повинна буде вивести космічний апарат на ретроградну орбіту навколо Місяця, де він проведе тиждень, а потім повернеться на Землю. Загальна тривалість польоту становитиме 25 днів.

Схема місії EM-1. Джерело: NASA

Перша пілотована місія корабля Orion намічена на 2023 рік. У її межах чотири астронавти виконають обліт Місяця та повернуться на Землю. Фахівці Airbus Defence and Space вже розпочали будівництво службового модуля для цієї місії.

За матеріалами https://www.esa.int

Китай представив проєкт космоплана для доставлення вантажів на орбіту
Загроза астрономії: вчені закликають зупинити запуски Starlink
Наш Всесвіт не оптимальний для життя: у всьому винна темна енергія
Марсіанські пастки: Perseverance та Curiosity одночасно зіткнулись із суворими випробуваннями
Знайдене Perseverance поле дивних білих каменів збентежило вчених
Таємничий міжзоряний тунель з’єднує Сонячну систему із сузір’ям Центавра
Без затримок і перевитрат: новий космічний телескоп NASA пройшов важливий етап
SpaceX планує розгорнути інтернет Starlink на Марсі
Людство 40 років мало неправильне уявлення про Уран через помилку Voyager 2
Загадка зниклої зорі: астрономи підозрюють невдалу наднову