NASA завершила парашутні тести капсули Orion

Космічні технології

12 вересня на полігоні Юма в штаті Аризона відбулося випробування парашутної системи нового пілотованого космічного корабля Orion. 10-тонний макет його капсули було викинуто з вантажного відсіку транспортного літака C-17 з висоти 10,5 км. Випробування завершилося успішно: капсула випустила парашути та здійснила м’яку посадку.

Цей тест підсумував серію різних перевірок парашутної системи майбутнього космічного корабля, що розтягнулася більш ніж на десятиліття. Вони почалися ще 2008 року, коли Orion був частиною космічної програми Constellation (закритої за розпорядженням Барака Обами 2010 року). За наступні роки інженери здійснили майже два десятки випробувань системи, змоделювавши безліч різних непередбачуваних ситуацій, які можуть виникнути під час спуску капсули.

Не всі випробування були успішними. Під час одного з ранніх тестів у 2008 році розкрився лише один з основних парашутів, через що капсула не змогла достатньою мірою знизити посадкову швидкість і розбилася. У 2010 році дала збій сама система скидання — капсула була викинута з літака разом із вантажною палетою, що призвело до провалу випробування.

Проєктувальники корабля винесли урок із цих невдач і ґрунтовно переробили парашутну систему корабля Orion. Усі наступні перевірки були успішними. Випробування 12 вересня стало останнім у серії кваліфікаційних тестів, необхідних для офіційної сертифікації NASA та отримання допуску до пілотованих польотів.

Схема першої безпілотної місії Orion. Джерело: NASA

Наразі перший безпілотний політ Orion (місія EM-1) заплановано на 2020 рік. Ракета SLS повинна буде вивести корабель на ретроградну орбіту навколо Місяця, на якій він проведе тиждень, а потім повернеться на Землю. Загальна тривалість польоту становитиме 25 днів. Він відкриє шлях для першої пілотованої місії Orion (EM-2), орієнтовно запланованої на 2023-2024 рік.

За матеріалами https://www.nasaspaceflight.com