Завершено будівництво європейського мисливця за екзопланетами

Інженери з Бернського університету завершили складання космічного телескопа CHEOPS (CHaracterising ExOPlanets Satellite). Тепер інструмент буде відправлено в Мадрид, де його встановлять на космічну платформу, створену місцевою філією Airbus Defense and Space.

CHEOPS був побудований на замовлення ESA. Телескоп шукатиме екзопланети біля найближчих до Сонячної системи яскравих зір, а також використовуватиметься для спостереження й уточнення характеристик уже відомих світів.

CHEOPS шукатиме екзопланети за допомогою транзитного методу. Апарат має розміри 1,5 на 1,5 на 1,5 м, його вага становить 58 кг. Діаметр дзеркала телескопа становить 32 см. Це не так вже й багато порівняно з аналогами, на кшталт знаменитого Kepler (діаметр дзеркала 1,4 м). Але річ у тім, що за класифікацією ESA місія CHEOPS належить до категорії S (скорочено від small). Це означає, що її бюджет не перевищує 50 мільйонів євро. 30 мільйонів від цієї суми було виділено Швейцарією. Попри на відносно скромний бюджет місії, можливостей інструменту все одно буде достатньо для вивчення екзопланет, маси яких лежать у діапазоні від маси Землі до маси Нептуна.

Після того, як повністю зібраний телескоп пройде низку тестів, його переправлять на космодром Куру у Французькій Гвіані. Звідти він буде запущений російською ракетою «Союз». Вона виведе телескоп на сонячно-синхронну орбіту висотою 800 км. Запуск CHEOPS заплановано на кінець цього року. Очікується, що європейський мисливець за екзопланетами зможе пропрацювати щонайменше 3,5 року.

За матеріалами http://spaceref.com