DSCOVR не зможе повернутися до роботи раніше наступного року

27 червня космічна обсерваторія DSCOVR (Deep Space Climate Observatory) була переведена в безпечний режим через збій у системі орієнтації. Подібні пригоди з нею траплялися й раніше, проте вони тривали не більше кількох годин. Але нинішній випадок виявився набагато серйознішим: після трьох місяців обсерваторія так і не відновила наукові операції.

30 вересня Національна адміністрація океанічних та атмосферних досліджень (NOAA), що управляє апаратом DSCOVR, опублікувала офіційну заяву, присвячену долі місії. Відомство повідомило, що разом із NASA та неназваною компанією працює над оновленням програмного забезпечення, яке має допомогти вивести обсерваторію із безпечного режиму. За словами представників NOAA, інженери вже провели перші тести, які завершилися успіхом.

Водночас нам не варто очікувати на швидке повернення DSCOVR до ладу. Згідно з пресрелізом, оновлення не буде завантажене раніше, ніж перший квартал наступного року. Також варто зазначити, що ні NOAA, ні NASA досі так і не назвали точну причину збою, який змусив апарат перейти в безпечний режим.

Транзит Місяця земним диском, зазнімкований апаратом DSCOVR у 2015 році. Джерело: NASA

DSCOVR був запущений у лютому 2015 року. Основне призначення супутника полягає у вивченні космічної погоди — зокрема, він збирає дані про сонячний вітер та корональні викиди маси. Однак найбільшу популярність принесла камера EPIC, призначена для знімання нашої планети. Річ у тім, що обсерваторія знаходиться в точці Лагранжа L1 системи «Сонце-Земля». Завдяки цьому вона може повністю знімкувати Землю й час від часу знімати проходження Місяця її диском. Ці зображення регулярно викладалися на сайті місії.

За матеріалами https://spacenews.com