InSight передав знімки марсіанських світанків та заходів сонця

Група супроводу місії InSight опублікувала знімки марсіанського світанку та заходу сонця. Вони були зроблені камерою IСC, встановленою на роботизованій руці-маніпуляторі посадкового модуля. Також були опубліковані анімації, які показують переміщення хмар марсіанським небом під час заходу Сонця.

Знімання світанку та заходу сонця здійснювалася 24 та 25 квітня. Загалом було опубліковано по дві версії кожного зображення: вихідна й оброблена, щоб наблизити її до того, що побачило би людське око. Річ у тім, що кольори на Марсі помітно відрізняються від земних. Через розсіяний в атмосфері планети пил, небо навколо сонячного диска, що знаходиться біля лінії горизонту, набуває блакитних тонів.

Анімація переміщення хмар марсіанським небом під час заходу сонця. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Це далеко не перший випадок, коли апарати NASA проводять знімання марсіанських світанків та заходів сонця. Аналогічні кадри можна знайти в архівах місій Viking, Spirit, Opportunity та Curiosity. Що стосується зонда InSight, то він проводив знімання світанків близько 05:30 за місцевим часом, заходу сонця — о 18:30 за місцевим часом.

За матеріалами https://www.nasa.gov