Firefly почне приймання заявок на корисне навантаження для ракети Alpha

Космічні технології

17 червня компанія Firefly Aerospace повідомила про початок приймання заявок на корисне навантаження, яке може бути встановлене на ракету Alpha під час її першого запуску. Носій виведе вантаж на 300-кілометрову полярну орбіту з нахилом 97°, причому абсолютно безкоштовно — Firefly не візьме грошей за пускові послуги.

Ракета Alpha може вивести апарат масою до 1000 кг на низьку навколоземну орбіту. У Firefly вже є основний замовник для першої місії, проте в ракеті залишиться місце для додаткового вантажу. Тому компанія вирішила надати всім охочим можливість безплатно запустити супутник для наукових або загальноосвітніх цілей.

Причина, через яку Firefly не візьме грошей за додатковий вантаж, дуже проста. Дебютні запуски нових носіїв часто закінчуються аваріями. Тому зазвичай на їхньому борту розміщуються масогабаритні аналоги або порівняно недорогі демонстратори. У компанії усвідомлюють, що під час першого пуску з ракетою Alpha може трапитися якась позаштатна ситуація. Водночас в історії космонавтики вистачає й зворотних прикладів, коли вже під час першого польоту все проходило без будь-яких ускладнень.

Ініціатива Firefly чимось нагадує ставку в азартній грі. З одного боку, перший пуск Alpha може завершитися невдачею. З іншого боку — у разі успіху супутник буде виведено на орбіту абсолютно безплатно. Згідно з заявою компанії, приймання заявок триватиме до кінця червня.

Пропалення двигуна другого ступеня ракети Alpha. Джерело: Джерело: Firefly Aerospace

Наразі перший політ ракети Alpha запланований на грудень. Наприкінці червня інженери Firefly мають провести випробування двигуна її другого ступеня в конфігурації, близькій до польотної. За ним підуть нові пропалення двигунів першого ступеня та інтегровані тести носія.

За матеріалами https://arstechnica.com