BepiColombo надіслав нові селфі

У жовтні минулого року ракета Ariane 5 відправила в космос міжпланетний апарат BepiColombo. Він являє собою зв’язку, що складається з європейського зонда MPO (Mercury Planetary Orbiter), японського MMO (Mercury Magnetospheric Orbiter) і перелітного модуля MTM (Mercury Transfer Module). Метою апарата є Меркурій.

На автоматичного розвідника чекає тривала подорож. Щоб вийти на орбіту навколо першої планети, йому потрібно здійснити дев’ять гравітаційних маневрів — в околицях Землі, Венери та самого Меркурія. Загалом політ розтягнеться на сім років. Під час цього довгого перельоту єдиними пристроями на борту апарата, здатними отримувати зображення, будуть три камери M-CAM. Вони встановлені на корпусі MTM і призначені для моніторингу стану BepiColombo, маючи можливість робити чорно-білі знімки з роздільною здатністю 1024×1024 пікселя.

Зображення, отримані камерами встановленими на борту апарата BepiColombo 17 червня 2019 року. Джерело: ESA/BepiColombo/MTM , CC BY-SA 3.0 IGO

17 червня фахівці місії активували камери, щоб перевірити їхній технічний стан. Незабаром ESA опублікувало зроблені ними тестові знімки. На першому з них видно 15-метрову сонячну батарею MTM, на другому та третьому — антени апарата MPO із середнім і високим коефіцієнтом посилення. Що стосується японського зонда MMO, то його не можна побачити на зображеннях M-CAM, оскільки він розташований у «верхній» частині BepiColombo і захований під сонцезахисним екраном.

За матеріалами http://www.esa.int