Австралія відправить на Місяць ровер для «полювання» на воду

До Місяця зараз прикута увага з боку багатьох космічних агенцій. NASA працює над поверненням на поверхню супутника Землі за допомогою програми Artemis та ракети Space Launch System. Нещодавно на зворотному боці Місяця висадився космічний апарат «Чан’е-4» з ровером «Юту-2» із Китаю. Тепер Австралійське космічне агентство оголосило, що співпрацюватиме з NASA у відправленні власного ровера у 2024 році. Цей робот, розроблений у співпраці з Сіднейським технологічним університетом, шукатиме ознаки води на поверхні Місяця, що може допомогти у майбутніх дослідженнях.

Ровер
Австралія планує запустити свій місяцехід у 2024 році. Зображення: extremetech.com

Ровер буде розміром з мікрохвильову піч або хлібницю (60x60x50 см), а його вага складе майже 10 кг. Він вирушить на поверхню Місяця на борту апарата Hakuto-R. І місяцехід, і посадковий модуль розробляються японським аерокосмічним стартапом iSpace, що здобув популярність під час конкурсу Google Lunar XPrize.

На місячний ровер встановлять роботизовану руку, над розробленням якої працювали компанії Stardust Technologies (Канада) та EXPLOR Space Technology (Австралія). Маніпулятор буде оснащений датчиками та камерами, деякі з яких зможуть збирати «тактильні» дані. Ідея полягає в тому, що люди на Землі матимуть змогу «торкнутися» до всього, чого торкається робот, за допомогою спеціальної сенсорної рукавички. Камери також знімкуватимуть зображення з високою роздільною здатністю для візуалізації у віртуальній реальності.

Апарат Hakuto-R
Апарат Hakuto-R на Місяці. Зображення: extremetech.com

Наразі команда перебуває на етапі складання та тестування місяцехода. Можливо, найближчими місяцями з’явиться більше інформації про маленький австралійський місячний ровер, який має великі шанси підкорити наш природний супутник через три роки.

Нагадаємо, що раніше NASA затвердила фінальний дизайн місяцехода VIPER. За розмірами його можна порівняти з машиною для гольфу.

Екзоастероїди: астроентузіасти допоможуть знайти залишки планетних систем біля мертвих зір
Астрономи відкрили потрійну систему з рекордно малим періодом обертання
Астероїди можуть стати їжею в майбутніх міжпланетних місіях
На Сонці стався найпотужніший спалах цього циклу
Космічна рулетка: чи переживе комета C/2024 S1 (ATLAS) зустріч із Сонцем
Вчені відкрили супернептун
Вогняне кільце в небі: найкращі світлини сонячного затемнення
Перший патент у космосі: як астронавт заново винайшов горнятко для кави
Порятунок ціною науки: NASA відключила інструмент Voyager 2, щоб продовжити йому життя
Застряглі на МКС астронавти зможуть проголосувати на виборах президента США