Запуск місії Artemis I перенесений на лютий 2022 року

21 жовтня фахівці Космічного центру ім. Кеннеді завершили встановлення космічного корабля Orion на надважку ракету SLS, вперше об’єднавши їх у єдине ціле. Висота зв’язки склала 98 метрів. Незабаром після цього NASA організувала спеціальну пресконференцію, де й повідомила про нову дату запуску. Відтепер він запланований на лютий 2022 року.

Корабель Orion, установлений на ракету SLS. Джерело: NASA/Frank Michaux

Запуск SLS і Orion буде здійснений у межах місії Artemis I. Її метою є проведення всебічного випробування нової ракети та космічного корабля. План польоту передбачає, що безпілотний Orion пробуде 26 днів у космосі (включаючи шість діб на ретроградній селеноцентричній орбіті), після чого повернеться на Землю. Успіх тесту прокладе шлях до місії Artemis II, у межах якої четверо астронавтів вперше за 51 рік покинуть околиці нашої планети й облетять Місяць. Ця подія запланована на 2023 рік.

За словами представників NASA, лютневе балістичне вікно для запуску Artemis I відкриється з 12 по 27 число. Втім, немає гарантії, що це остаточна дата реалізації місії. Перед тим, як відправити ракету в космос, інженерам належить провести ще безліч тестів для підтвердження її готовності до польоту, а саме — перевірки інтерфейсу, роботи електрики та радіозв’язку, а також «мокре» тренування. В межах останнього повністю заправлену ракету встановлять на пусковий майданчик, після чого буде проведена генеральна репетиція передстартового відліку.

За матеріалами: https://www.nasa.gov