Астрономи використали комплекс радіотелескопів ALMA, щоб вивчити протопланетний диск навколо зорі HH 211. Знімки продемонстрували наявність у ньому спіральної структури.
Зоря HH 211 розташована на відстані 100 світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Персея. Вона оточена одним із наймолодших відомих нам протопланетних дисків, чий вік оцінюють лише в 35 тисяч років. Його розмір можна порівняти з орбітою Урана.
Команда дослідників із Тайваню використала комплекс радіотелескопів ALMA, щоб отримати детальні зображення протопланетного диска навколо HH 211. Вони застосували фільтр високих частот, для виявлення його внутрішніх структур.
Аналіз отриманих ALMA зображень підніс сюрприз. Виявилося, що в протопланетному диску є спіральний рукав. Це дуже важлива знахідка. Рукав може служити своєрідною транспортною артерією, що постачає матеріал до зорі. Ба більше, він здається «грудкуватим», що свідчить про можливий початок формування планет у цій системі.
За словами вчених, відкриття допоможе астрономічній спільноті краще зрозуміти, як формуються планети на ранніх стадіях еволюції зоряних систем. На основі знімків ALMA дослідницька група створила тривимірну модель, яка відтворює структуру диска та спірального рукава.
За матеріалами https://almaobservatory.org
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine