Обсерваторія ALMA відновила роботу

Через 48 днів після хакерської атаки комплекс радіотелескопів Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA) відновив роботу. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті Європейської Південної обсерваторії (ESO).

Антени комплексу радіотелескопів ALMA. Джерело: ESO/B. Tafreshi

Кібератака на ALMA сталася 29 жовтня. Співробітники швидко ізолювали системи, що відповідають за роботу антен комплексу, а також науковий архів, де зберігаються зібрані під час спостережень дані. Проте були вражені системи зв’язку та інші робочі кластери. Через це керівництву обсерваторії довелося призупинити всі спостереження, а також використання сайту телескопа та внутрішньої електронної пошти.

Щоб якнайшвидше відновити роботу обсерваторії, керівництво ALMA розробило план, що передбачає участь організацій-партнерів по всьому світу. До них увійшли ESO, Національна астрономічна обсерваторія Японії та Національна радіоастрономічна обсерваторія США. Завдяки активній співпраці фахівцям вдалося поступово налагодити роботу всіх комп’ютерів і серверів ALMA, що зазнали атаки. Це дозволило поновити нормальне функціонування внутрішніх систем і електронної пошти, що, своєю чергою, дало змогу відновити проведення спостережень.

За словами керівників обсерваторії, найближчими тижнями основна увага буде зосереджена на відновленні інфраструктури та систем на кшталт сайту ALMA, що дозволить повернути всі функції, що існували до нападу хакерів. Хто саме організував атаку, наразі лишається невідомим.

Раніше ми розповідали про те, як комплекс ALMA допоміг вивчити Юпітер.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine