Знайди марсохід: Ingenuity зазнімкував Perseverance під час нового польоту

22 квітня дрон-вертоліт Ingenuity здійснив новий політ. Він став уже 51-м для гвинтокрилого дослідника Марса.

Знімок Марса, зроблений дроном-вертольотом Ingenuity під час його 51-го польоту. У лівому верхньому кутку можна побачити ровер Perseverance. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS

Метою минулого польоту була повітряна розвідка маршруту для ровера Perseverance. Зараз інженери використовують дрон як повітряний розвідник для марсохода. Ingenuity рухається в авангарді, знімкуючи навколишню місцевість. Далі, фахівці аналізують зроблені дроном знімки на предмет потенційних небезпек для Perseverance, після чого вибудовують його маршрут.

Загалом 51-й політ тривав 136,9 секунди, за які Ingenuity подолав дистанцію в 188 метрів. Максимальна висота польоту становила 12 метрів, швидкість — 4 метри на секунду.

Ingenuity також передав на Землю низку знімків. Один із них становить особливий інтерес. У його лівому верхньому кутку можна побачити Perseverance.

Нагадаємо, що раніше Perseverance зробив перше за два роки близьке фото самого Ingenuity. На ньому добре помітний шар пилу, що скупчився на лопатях і сонячній батареї дрона.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine