У зразках місячного пилу та каміння дослідники виявили воду. Проби були доставлені на Землю китайською місією «Чан’е-5». Відкриття здивувало вчених — вміст води у деяких мінералах виявився вищим за очікуваний.
Апарат «Чан’е-5» здійснив посадку на Місяць 1 грудня 2020 року та взяв зразки реголіту і гірських порід. Двома днями пізніше стартував повертальний ступінь, який приблизно через два тижні доставив зразки на Землю. Дослідницька група місії проаналізувала ці проби та виявила ознаки води, яка була вкраплена у мінеральну структуру.
Натяки на наявність води були зафіксовані посадковим модулем ще на етапі збору зразків. Але аналіз у лабораторії Землі дозволив дослідникам отримати більше інформації. Під час вивчення пилу виявилося, що вміст води у ґрунті Місяця був мізерно малий — приблизно 28,5 частин на мільйон, що відносно сухо навіть для нашого супутника. Однак у зразках мінералу апатиту вміст води був до 179 частин на мільйон.
«Поки що не зрозуміло, чи можна видобути воду з мінералів для подальшого використання майбутніми колоністами на Місяці. Для її видобутку необхідно обробити досить багато ґрунту, щоб отримати з нього воду. Це можна порівняти зі спробою вичавити воду з каменю в найсухішій пустелі на Землі», — каже Парваті Прем з Університету Джона Гопкінса в Мериленді.
Нагадаємо, що раніше вчені з’ясували, що титану на Місяці виявилося у шість разів більше, ніж на Землі.
За матеріалами Nature
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine