«Чан’е-5» здійснив успішну посадку на Місяць

Посадковий модуль «Чан’е-5» здійснив успішну посадку на Місяць. Про це повідомило китайське телебачення з посиланням на Китайську національну космічну адміністрацію (CNSA). Апарат сів у точці з координатами 43,1° пн.ш. і 51,8° з.д., що розташована на схід від піку Рюмкера — ізольованого вулканічного утворення, заявленого в якості цілі місії.

Посадка «Чан’е-5» (кадр із телетрансляції). Джерело: CNSA

Повідомляється, що «Чан’е-5» уже провів операцію з буріння місячної поверхні. Під час неї пристрій повинен був добути близько 2 кг речовини з глибини до двох метрів. Далі зразок грунту буде переміщено на злетний модуль, який після старту з Місяця зістикується з орбітальним зондом і перевантажить зібрані зразки у капсулу для повернення. Потім «Чан’е-5» ляже на зворотній шлях до Землі. Згідно з планом місії, капсула зі зразками приземлиться в автономному районі Внутрішня Монголія 15-16 грудня.

В разі успіху Китай стане третьою країною в історії, яка доставить зразки речовини нашого природного супутника на Землю. Але на цьому китайська місячна програма не закінчиться. У 2023-2024 роках до нашої космічної сусідки будуть запущені апарати «Чан’е-6» і «Чан’е-7». У майбутньому Китай планує відправити на Місяць пілотовану експедицію. За попередніми оцінками, це могло би статися на початку наступного десятиліття.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com

Брудна планета: супутники розгледіли вкриті пластиком пляжі на Землі
На Сонці стався спалах категорії X2.3
Подвійний удар: учені знайшли сліди гігантського кратера на Венері
Прихована нестабільність у чорних дірах може зруйнувати традиційну теорію простору-часу
Денне приводнення: SpaceX назвала дату нового польоту Starship
Коли вся Земля перетворилася на багнюку
Китайська місячна ракета здійснить перший політ у 2026 році
Австралійська компанія Gilmour Space отримала дозвіл на перший орбітальний запуск
Вчені з’ясували, чому марсіанський ґрунт має таку кірку
Космічний апарат Hera надіслав моторошні знімки Землі з відстані 2 млн км