Титана на Місяці виявилося у шість разів більше, ніж на Землі

Понад 40 хімічних елементів було виявлено у зразках місячного ґрунту. Склад реголіту визначили вчені з Китаю. Для цього вони вивчили доставлені на Землю зразки з місії «Чан’е-5». Найдивовижнішим фактом стало виявлення величезної кількості титану на Місяці. За оцінками вчених, концентрація титану в реголіті у шість разів перевищує середню концентрацію у земних умовах. Для порівняння, з однієї тонни місячного ґрунту можна було б «витягти» понад 30 кг титану.

Місяць
У зразках місячного ґрунту виявлено понад 40 хімічних елементів. Фото: Unsplash

Склад був визначений дослідною групою з Китайського інституту атомної енергії (CIAE). Вона входить до складу Китайської національної ядерної корпорації. Дослідження проводилося з допомогою нейтронно-активаційного аналізу. Такий аналіз має високий ступінь точності. Він може не лише визначити, які елементи містить місячний ґрунт, не порушуючи його морфологію, але й дізнатися концентрацію шляхом вимірювання променів, відображених кожним елементом. Виявилось, що хімічні речовини, що містяться в місячних зразках «Чан’е-5», сильно відрізняються від тих, що є на Землі.

Місячні зразки
Місячні зразки № 001, доставлені китайським зондом «Чан’е-5», виставлені у Національному музеї Китаю в Пекіні. Фото: Xinhua News Agency

«Більшість елементів на Землі можна знайти й на Місяці. Але є низка відмінностей у складі ізотопів. Тому кілька матеріалів можна знайти лише на Місяці», — сказав заступник голови Міжнародної астронавтичної федерації Ян Юйгуана в інтерв’ю Global Times.

Цінний місячний ґрунт

Фахівці зазначили, що місячний ґрунт надзвичайно цінний. За словами експертів, відкриття послужить важливим орієнтиром для вивчення формування та еволюції Місяця, а також сприятиме використанню його ресурсів. Також склад зразків може більше розповісти про еволюцію нашого природного супутника.

«Серед сучасних теорій формування Місяця знахідки можуть найкраще ілюструвати Теорію удару. Вона припускає, що Місяць утворився під час зіткнення Землі з іншою невеликою планетою розміром із Марс», — пояснює Ян Юйгуана.

Вивчення місячних зразків наразі зосереджене також на пошуку в них води та гелію-3. Останній є ізотопом гелію, що вважається дуже перспективним майбутнім видом палива для ядерного синтезу. Його дуже мало на Землі, але він у достатній кількості присутній на Місяці. Можливо, цей факт матиме неабияке значення для економіки майбутнього.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про 12 цікавих фактів про Місяць.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску