Здригнулись будинки та потріскались вікна: над США вибухнув метеорит

Мирних мешканців південної частини американського штату Техас налякав гучний «сюрприз», коли в небі вибухнув чималий метеорит. Космічний камінь пролетів над містечком Мак-Аллен 15 лютого, пронизуючи атмосферу як жахлива вогняна куля. Причому політ боліда був достатньо яскравим, щоб його могли виявити супутники Національної метеорологічної служби США.  Згідно з повідомленням NASA, підрозділ із дослідження астроматеріалів оцінив, що метеорит важив майже 450 кг та мав розміри близько 2 м у діаметрі.

Падіння метеориту над Техасом
Падіння метеорита над Техасом. Ілюстроване фото Pexels

«Кут і швидкість входу, а також сигнатури на зображеннях метеорологічних радарів узгоджуються з іншими природними падіннями метеоритів», — заявили в NASA.

Місце падіння космічного каменю знайдено не було, що робить малоймовірним той факт, що метеорит врізався в землю. Але NASA дійшла висновку, що після вибуху він розколовся на шматки, які справді досягли поверхні, «засмітивши» велику територію.

Епічний вибух спричинив паніку серед деяких мешканців. Усе це відбулося на тлі параної, викликаної появою таємничих об’єктів у повітряному просторі США останніми тижнями. Очевидці розривали телефони місцевої служби порятунку, описуючи гучні вибухи, від яких їхні будинки сильно тряслись, а у деяких навіть потріскалося скло, повідомляє Dallas News. Навіть поліція не очікувала такого: шериф округу Ідальго Едді Гуерра згадав на конференції, що вибуховою хвилею ледь не збило з ніг одного з його офіцерів. Падіння та вибух метеорита також підтвердили два пілоти винищувачів, які патрулювали місцевість.

Місце спалаху світла
Місце спалаху світла, виявленого в атмосфері на захід від округу Ідальго із супутників

Ця історія є важливим нагадуванням про необхідність покращення інфраструктури моніторингу метеоритів та метеорів, а також засобів для поширення інформації серед цивільного населення.

Раніше ми повідомляли про те, що в Антарктиді знайдений метеорит вагою 7,6 кг.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати
Супутник побачив цвітіння води поблизу Гренландії
Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію