Знайдено фрагмент астероїда, що зруйнувався над Францією

Учасники французької пошукової групи Fripon/Vigie-Ciel знайшли метеорит, ймовірно, що є фрагментом астероїда 2023 CX1. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті Міжнародної метеорної організації.

Група Fripon/Vigie-Ciel разом із знайденим метеоритом. Джерело: FRIPON/Vigie-Ciel

2023 CX1 був виявлений увечері 12 лютого. Його розмір становив близько одного метра, він рухався зі швидкістю 14 км/с щодо Землі. Проведені дослідниками розрахунки показали, що всього через сім годин 2023 CX1 увійде в атмосферу нашої планети над узбережжям Нормандії. В результаті багато астрономів-аматорів по обидва боки Ла-Маншу націлили свої камери на небо в надії зазнімкувати рідкісну подію.

Їхні очікування повністю виправдалися. 2023 CX1 увійшов у земну атмосферу точно в розрахунковий час та над передбаченим районом. В результаті було зроблено безліч ефектних знімків і відеозаписів події.

Що стосується долі самого 2023 CX1, то він зруйнувався ще у верхніх шарах земної атмосфери. Але, хоча більшість небесного гостя згоріла в атмосфері, деякі його фрагменти все ж таки змогли досягти поверхні. Тому кілька команд ентузіастів розпочали пошуки в районі очікуваного випадання уламків. Серед них була й астрогрупа під назвою Fripon/Vigie-Ciel, яка зазвичай займається спостереженням болідів.

Метеорит, який ймовірно є фрагментом астероїда 2023 CX1. Джерело: FRIPON/Vigie-Ciel

Учасникам Fripon/Vigie-Ciel пощастило. За кілька годин після початку пошуків їм вдалося виявити метеорит у місцевості між Дьеппом і Дудевилем. Аналіз вже підтвердив позаземне походження каменю. З дуже великою часткою ймовірності він є одним із фрагментів 2023 CX1.

Ви також можете почитати про метеорит, знайдений ровером Curiosity на Марсі.

За матеріалами https://www.imo.net

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine