Астероїд згорів у земній атмосфері точно за розкладом

Вранці 13 лютого жителі Франції й Англії змогли побачити вельми ефектне небесне видовище: яскравий болід, що виник у результаті згоряння в земній атмосфері метеороїда, який отримав позначення 2023 CX1. Особливість події полягала в тому, що вона була передбачена заздалегідь.

2023 CX1 був виявлений ввечері 12 лютого угорським астрономом Кріштіаном Сарнецьки з обсерваторії GINOP KHK. Відкриття оперативно підтвердили співробітники обсерваторії Вишняна в Хорватії. Під час наступних спостережень вони визначили, що розмір тіла не перевищує метра й воно рухається зі швидкістю 14 км/с відносно Землі. Такі об’єкти класифікуються як метеороїди. Вони займають проміжне положення між частинками космічного пилу й астероїдами.

Проведені астрономами розрахунки показали, що 2023 CX1 увійде в земну атмосферу над узбережжям Нормандії 13 лютого о 03:00 за всесвітнім часом — тобто через сім годин після відкриття. В силу невеликих розмірів метеороїд не становив жодної небезпеки для Землі (тіла таких розмірів руйнуються на значній висоті), але при цьому обіцяв дуже ефектне видовище. В результаті багато астрономів-любителів по обидва боки Ла-Маншу націлили свої камери на небо в очікуванні яскравої події.

Згоряння астероїда 2023 CX1 у земній атмосфері. Джерело: Gijs de Reijke

2023 CX1 виправдав покладені на нього очікування. Він увійшов у земну атмосферу точно у розрахований час і над передбаченим районом. В результаті було зроблено безліч ефектних відеозаписів події, які досі публікуються в соцмережах. Це лише сьомий випадок в історії, коли падіння небесного тіла на Землю було передбачено заздалегідь.

Раніше ми розповідали про міжзоряний метеорит, що впав на Землю.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine